Przed nami czas urlopu, a więc i podróży bliskich i dalekich. Ja również mam w planach wyjazd i to do tropikalnej Tajlandii. Siedzę więc w Internecie i wyszukuję różne informacje na ten temat. I dziś chciałem się z Wami podzielić czymś ważnym.

 

Wyjazd do tropikalnej Tajlandii, a ubezpieczenie.

Przy planowaniu wyjazdu do Tajlandii stanąłem przed problemem ubezpieczenia podróżnego. Powodów dlaczego warto jest mieć ubezpieczenie jest cała masa, ale chyba nie muszę tego tłumaczyć. Jakikolwiek wypadek, czy też choroba w tak odległym miejscu może mnie bardzo szarpnąć po kieszeni. Szperając w poszukiwaniu porad natrafiłem na bloga, na którym znalazłem wiele przydatnych informacji. Powiem szczerze, że część z nich troszkę mnie przeraziła, ale zacznijmy od początku.

 

Denga w Tajlandii jest obecna!

Denga, czyli gorączka krwotoczna to choroba, która objawy ma podobne do grypy, ale o wiele mocniejsze. Bardzo się obawiałem, że może mnie to spotkać i zachoruję na Dengę w czasie pobytu w Tajlandii. I faktycznie może to spotkać każdego turystę przebywającego w Azji. Tym bardziej dobre ubezpieczenie jest bardzo potrzebne, gdyż koszt leczenia Dengi nie jest niski i może wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych! Znalazłem nawet artykuł na ten temat na stronie 4kilo.pl, z którym zachęcam się zapoznać: denga – gorączka krwotoczna.

 

Jaka jest pogoda w Tajlandii.

Drugi temat, który nie dawał mi spokoju to jak to w końcu jest z tą pogodą w Tajlandii? Kiedy dokładnie jest pora deszczowa i czy faktycznie pada cały czas? Na wspomnianej stronie znalazłem również odpowiedz na temat pogody w Tajlandii, co również pozwolę sobie tu podlinkować: pogoda w Tajlandii. Teraz wiem, że nie jest z tą pogodą tak źle i mogę spokojnie planować wakacje w Tajlandii.

Tajlandia wymarzyłem już sobie dawno, a całkiem sympatyczne ceny biletów lotniczych zachęciły mnie jeszcze bardziej. Wiecie, że można znaleźć bilet w dwie strony do Tajlandii za ok. 1500zł? To bardzo dobra cena, której nie sposób nie wykorzystać. A wy gdzie się wybieracie na w pełni zasłużony urlop?

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.