Nie trzeba być ekspertem w dziedzinie turystyki, aby wiedzieć, że jest to bardzo specyficzna branża. Chodzi tutaj głównie o zróżnicowanie cen, na których wpływ ma bardzo wiele czynników. Dotyczy to również wycieczek zagranicznych. Dlatego też planując, np. wycieczki szkolne do Londynu należy wziąć pod uwagę co tak naprawdę będzie wchodziło w skład wycieczki – które punkty chcemy pokazać wycieczkowiczom badź czy chcemy, aby była to wycieczka np. tematyczna. Co zatem tak naprawdę decyduje o cenie wycieczki? Jak najlepiej zoptymalizować koszty?

 

Wycieczka szkolna do Londynu – koszty

Podstawową zasadą jest oczywiście ilość uczestników wycieczki. Im więcej będzie chętnych tym koszty będą niższe, ponieważ chociażby opłata za przejazd autokarem pozostaje niezmienna. Warto więc zadbać o jak najliczniejszą grupę uczniów, gdyż jest to bardziej opłacalne. To samo tyczy się tak zwanych wejściówek. Bilety grupowe znacznie bardziej opłaca się kupować. Standardowo im więcej tym taniej. Warto również dokładnie przejrzeć oferty, aby znaleźć kompromis między ceną a atrakcyjnością miejsca.

Kolejną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę jest data wyjazdu. Najwyższe ceny oczywiście są wiosną, kiedy jest ciepło i dotyczy to wszystkich kierunków. Znacznie lepiej zorganizować wycieczki szkolne do Londynu późną jesienią.

Transport i nocleg – zakwaterowanie to kolejna domena wycieczek szkolnych. Wiadomą rzeczą jest, że zdecydowanie mniejsze koszty uzyskamy przy wyborze autokaru niż samolotu. To samo tyczy się zakwaterowania. Warto poszukać miejsc noclegowych, np. u rodzin goszczących zamiast w tradycyjnych hotelach.

Za dokonanie rezerwacji również trzeba będzie zapłacić. Aby zminimalizować ten koszt można wybrać opcję rejestracji online co wychodzi dużo taniej niż w porównaniu do skorzystania z organizacji bezpośrednio w biurze oraz przeprowadzić samodzielną odprawę internetową. Żyjemy w dobie Internetu, gdzie obecnie większość spraw załatwia się za pomoca komputerów, telefonów czy tabletów. Jak widać jest to nie tylko wygodne ale również tańsze w użyciu. Możliwość rejestracji wycieczek szkolnych online oferuje firma  ATAS za pomocą strony internetowej http://wycieczkiszkolne.atas.pl/. Aby cena była satysfakcjonująca najlepiej jednak wybrać konkretny termin trwania wycieczki oraz ilość osób, którą preferuje organizator. W przeciwnym mogą zostać nam doliczone dodatkowe koszty, a chyba każdy wolałby tego uniknąć.

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.