Najważniejsza wskazówka dotycząca komfortu samolotu, która sprawi, że poczujesz się komfortowo podczas latania, jeśli wiesz, że wybrałeś najlepszą ofertę i udało Ci się zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy. Niezależnie od tego, czy podróżujesz służbowo, czy też podróżujesz dla przyjemności, możesz zrobić to mniej kosztownie, przy niewielkim wysiłku.

Oto kilka porad dotyczących komfortu samolotów, dzięki którym podróż stanie się wygodniejsza dzięki mniej znanym metodom korzystania z transportu lotniczego. Co ciekawe, słynne wojny cenowe i biura podróży nie znajdują się na szczycie listy naszych najlepszych porad dotyczących komfortu samolotów.

Kiedy powinieneś zadzwonić do linii lotniczych?

Pierwsza wskazówka dotycząca komfortu samolotu sugeruje, że możesz uzyskać bilety lotnicze po niższej cenie, jeśli zadzwonisz do linii lotniczych po północy i przed godziną 1:00. To najlepszy czas, ponieważ komputery są w tej chwili aktualizowane. Ewentualnie możesz zadawać pytania na innych pobliskich lotniskach. Ku twojemu zaskoczeniu różnica w cenie na dwóch lotniskach może wynosić kilkaset złotych. Możesz również zaoszczędzić trochę pieniędzy, jeśli zarezerwujesz bilet z dużym wyprzedzeniem. Z drugiej strony rezerwacja w ostatniej chwili może również przynieść dodatkowe korzyści.

Jak zwalczyć suchość powietrza w samolocie

Teraz, gdy czujesz się komfortowo psychicznie, ponieważ czujesz, że zrobiłeś co w twojej mocy, by zapłacić minimum za bilet lotniczy, oto kilka innych porad dotyczących komfortu samolotów, które pozwolą ci czuć się komfortowo podczas lotu: 1.) Powinieneś wziąć bardzo lekkie posiłki i zdobyć dobry sen przed rozpoczęciem podróży. 2.) Aby przeciwdziałać wysuszeniu spowodowanemu przez atmosferę w kabinie, lepiej będzie unikać picia herbaty, kawy i alkoholu. Jednak zużyj tyle wody i świeżych soków owocowych, ile możesz. Jeśli nosisz soczewki kontaktowe, ściągnij je, jeśli to możliwe. Użyj kremu nawilżającego na odsłoniętą skórę i balsam do suchych ust. Jeśli masz historię jakiejkolwiek choroby układu oddechowego, wskazane jest skonsultować się z lekarzem przed lotem w samolocie.

Nie siedź bezczynnie przez długi czas

Moja następna wskazówka dotycząca komfortu samolotu polega na tym, że nie należy pozostawać bezczynnie przez cały czas lotu. Może powodować utrudnienia w krążeniu krwi, co prowadzi do skurczów mięśni, zmęczenia i, co najgorsze, zakrzepicy żył głębokich (DVT). Ilekroć masz szansę, spróbuj poruszać się w przejściu. Jeśli okaże się to trudne, spróbuj rozciągnąć ręce, szyję, stopy i nogi.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.