Kiedy decydujemy się na wyprawę trekkingową, z pewnością zdajemy sobie sprawę z tego, jak wymagające jest to zadanie. Aby możliwe było wyruszenie, musimy wcześniej odpowiednio się przygotować. Jeśli wydaje Ci się, że świetna forma i ekwipunek turystyczny zagwarantują komfortową przechadzkę – jesteś w ogromnym błędzie. Należy zacząć od podstaw, czyli naszego ubioru. Niezbędne okażą się skarpety trekkingowe. Ile par powinniśmy nosić? Jakie skarpety wybrać w góry? Które skarpety latem będą najbardziej odpowiednie? Zapraszamy do lektury poniższego artykułu, w celu uzyskania odpowiedzi na te pytania.

Ile skarpet powinniśmy nosić na raz?

Wiele osób zastanawia się co jest lepszym rozwiązaniem – jedna czy dwie skarpety. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednak jednoznaczna, dużo bowiem w tym przypadku zależy od indywidualnych preferencji. Kiedy decydujemy się na pojedynczą skarpetę, waga bagażu znacznie się zmniejsza. Dodatkowo w takim przypadku zdecydowanie precyzyjniej czujemy stopę, co na szlakach górskich jest bardzo istotne. Jednakże nosząc dwie warstwy mamy do czynienia z lepszą ochroną przed powstawaniem odcisków. Skarpeta wewnętrzna jest stosunkowo łatwa w praniu, schnie zdecydowanie szybciej, w konsekwencji jesteśmy w stanie utrzymać świeżość stóp. Niezależnie od tego, jaką decyzję podejmiemy, pamiętajmy o tym, aby unikać bawełny, która absorbuje pot.

Jakie skarpety okażą się najbardziej optymalnym rozwiązaniem w górach?

Skarpety trekkingowe są niezwykle istotnym elementem. Jednak powinniśmy wiedzieć, że nie ma uniwersalnych egzemplarzy, które sprawdzą się w każdej sytuacji. W zależności od warunków atmosferycznych należy wybrać różny materiał i odmienną grubość. Istotna jest również kwestia szew, powinny być płaskie i nie mogą obcierać.

Skarpety trekkingowe latem

Bardzo ważne jest, aby dobrać odpowiednie skarpety trekkingowe latem, dzięki czemu będziemy czuć się komfortowo również pod względem termicznym. W takich przypadkach wystarczająca będzie jedna para. Tego typu skarpety powinny gwarantować świetną amortyzację, ponadprzeciętną termikę, a także doskonałą wytrzymałość. Łącząc ze sobą te trzy istotne cechy, jesteśmy w stanie pokonać nawet wymagające trasy. Jaki materiał będzie najbardziej optymalnym rozwiązaniem? Zdania w tym miejscu są podzielone, jednakże większość osób wybiera wełnę. Dlaczego? Zdecydowanie rzadziej wymaga prania, w konsekwencji możemy nosić takie skarpety trekkingowe nawet przez 4 dni z rzędu- niezależnie od temperatury panującej w otoczeniu.