Samochód rodzinny powinien być przede wszystkim komfortowy i bezpieczny. Obiema tymi cechami wyróżnia się nowoczesny Volkswagen Sharan. Jest to duży siedmiomiejscowy van segmentu K w systemie pięciodrzwiowym, który zachwyca swoją pojemnością. Fotele samochodu można składać w zależności od preferencji i potrzebnej przestrzeni ładunkowej. Jakie jeszcze zalety ma Volkswagen Sharan?

Obszerny samochód nie tylko dla dużej rodziny

Samochody wielkości Volkswagena Sharan zazwyczaj są przeznaczone dla dużych rodzin, które często podróżują wspólnie. Tego typu minivan nie musi być jednak wykorzystywany jedynie do przewozu dużej ilości osób. Czasami w samochodzie trzeba zmieścić dużo więcej niż zakupy – wówczas potrzebny jest pojazd z dużą ilością miejsca z tyłu. Przestronny bagażnik Volkswagena Sharan stwarza ogromne możliwości przewozowe. Po złożeniu drugiego rzędu siedzeń i fotela pasażera pojemność w wersji 5-osobowej wynosi 2430 litrów, a w wersji 7-osobowej nawet 2297 litrów. Zmienność bagażnika pozwala więc na przewóz naprawdę dużych przedmiotów. Poza tym, pokrywa bagażnika może zostać rozjaśniona dodatkowym oświetleniem, które może ułatwić korzystanie z niego. Dodatkowo, samochód wyposażony jest w system East Open, który umożliwia otwieranie i zamykanie bagażnika wyłącznie poprzez ruch nogą.

Na miasto i dalekie wypady

Volkswagen Sharan wyróżnia się niezwykłym komfortem podróży, co jest odczuwalne zarówno na krótszych, jak i dłuższych dystansach. W wersji Comfortline znajdują się trzy pojedyncze siedzenia w drugim rzędzie z uchwytami ISOFIX oraz poduszki chroniące głowy pasażerów i kierowcy, a także boczne poduszki powietrzne z przodu. Poza tym, przednie siedzenie po prawej stronie składa się i rozkłada, a kierownica wielofunkcyjna jest obszyta elegancką skórą. Dodatkowo, w wersji Highline, przednie siedzenia z funkcją ogrzewania, wyposażone są w podparcie odcinka lędźwiowego – w fotelu kierowcy z elektryczną regulacją, a wszystkie siedzenia pokryte są komfortową w użytkowaniu Alcantarą.

Doskonałe systemy bezpieczeństwa

Samochody Volkswagena https://centrumwroclaw.pl/vw/, a w szczególności modele Sharan, to nie tylko wygoda i duża przestrzeń, ale także bezpieczeństwo. Pojazd w wersji Highline jest wyposażony w aktywny tempomat ACC, który pozwala utrzymać jednakową prędkość, jednocześnie dostosowując się do zmiennej sytuacji na drodze. Do momentu osiągnięcia przez samochód prędkości 210 km/h, czujniki są w stanie wykryć, jeśli auto z przodu porusza się wolniej. Wówczas, tempomat ogranicza prędkość Volkswagena i utrzymuje ją na takim poziomie, aby zachować bezpieczny dystans. Dodatkowo, w samochodzie z przodu zamontowane są reflektory przeciwmgielne z funkcją statycznego doświetlenia zakrętów.

Opcjonalnie można wybrać reflektory bi-ksenonowe zachwycające swoim nietuzinkowym wyglądem, które oświetlają każdy zakręt, podążając za ruchami kierownicy. Światła mijania natomiast dostosowują się do prędkości jazdy – im większa prędkość, tym dłuższy stożek światła. W rozszerzonej wersji istnieje możliwość zamontowania diodowych świateł dziennych, które zwiększają widoczność samochodu dla innych uczestników ruchu.

Komfortowe rozwiązania

Komfort pasażerów i kierowcy jest bardzo istotny zwłaszcza w trakcie długich podróży. Dlatego projektanci samochodów Volkswagen zadbali o to, by każdy wyjazd był przyjemny i warty zapamiętania. Wewnątrz pojazdu zamontowana jest klimatyzacja z podziałem na trzy strefy – temperaturę można dostosować indywidualnie dla kierowcy, pasażera i osób siedzących z tyłu. Mechanizm kontrolny znajduje się na kierownicy wielofunkcyjnej.

Na życzenie można zamówić samochód z elektrycznie rozsuwanymi drzwiami, które ułatwiają wsiadanie i wysiadanie na zatłoczonych parkingach. Ich zaletą jest także ciche i lekkie działanie oraz możliwość obsługi z zewnątrz za pomocą pilota w kluczyku lub z wewnątrz za pomocą przycisku. Takie rozwiązanie jest najbardziej pomocne zwłaszcza dla rodziców, którzy rzadko mają wolne obie ręce.