Dbając o zapewnienie spokojnej przyszłości warto zainteresować się ofertami towarzystw ubezpieczeniowych. Na rynku mamy wiele różnych typów ubezpieczeń. Jak dobrać odpowiednie do naszych potrzeb? Czym się kierować wybierając ubezpieczenie? Zapraszamy do lektury.

Ubezpieczyć się można niemal od wszystkich niespodziewanych zdarzeń. Wypadki, choroby, pożary czy inne zdarzenia losowe podlegają ubezpieczeniu. Jakie dokładnie rodzaje ubezpieczeń wyróżniamy?

Najpopularniejsze ubezpieczenie to ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej OC oraz AC, które dotyczą nieszczęśliwych wypadków w ruchu drogowym. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe. Brak tego ubezpieczenia skutkuje wysoką karą dlatego też to właśnie OC jest najpopularniejszą formą ubezpieczenia.

Poza ubezpieczeniem OC i AC najpopularniejszym typem polisy jest ubezpieczenie na życie i od utraty zdrowia. W tym wypadku wypłaty świadczenia możemy się spodziewać w przypadku choroby, niespodziewanego wypadku lub hospitalizacji. Czasami ubezpieczenie zdrowotne może także dotyczyć możliwość uzyskania prywatnej opieki medycznej.

Ubezpieczenie oszczędnościowe to polisa na życie wypłacana na koniec umowy lub w przypadku nagłej śmierci ubezpieczonego. Jest to bez wątpienia alternatywa dla ubezpieczenia na życie.

Kolejnym popularnym typem ubezpieczenia jest ubezpieczenie kredytu. Wynika to z tego faktu że banki wymagają tego rodzaju zabezpieczenia podczas podpisywania umów (w szczególności długoterminowych). Najczęściej tego rodzaju polisę stosuje się przy kredycie hipotecznym.

Mówiąc o popularnych typach ubezpieczeń nie można pominąć ubezpieczenia turystycznego. Tego rodzaju ubezpieczenia zawiera przede wszystkim możliwość skorzystania z opieki medycznej w kraju do którego się wybieramy. Ponadto, ubezpieczenie turystyczne może być pomocne podczas załatwiania różnego rodzaju formalności.

W Polsce zgodnie ze znanym przysłowiem „polak mądry po szkodzie” wciąż najpopularniejsze są te typy ubezpieczeń, które są obowiązkowe.