Wybierając się w bardzo ciężką wyprawę w góry wręcz musimy odpowiednio się do niej przygotować, dbając o każdy aspekt, jaki jest kluczowy w jej powodzeniu. Mowa tutaj nie tylko o względy higieniczne i właściwe przygotowanie pod względem technicznym (których, nota bene, również nie należy bagatelizować), ale i o sprzęcie, z którego będziemy na bieżąco korzystać, a który warto kupić w specjalistycznym sklepie pokroju e-pamir.pl. Warto zaopatrzyć się w niego tak wcześnie, jak to tylko możliwe, a najlepiej stworzyć sobie prostą checklistę- brak jakiegoś elementu może nas zgubić, w najlepszej sytuacji doprowadzając do przerwania wyprawy, a w najgorszym – do nieukończenia jej w bezpieczny dla nas sposób.

W jaki sprzęt warto zainwestować?

Choć samego sprzętu, jaki powinniśmy wybrać na wyprawę jest całe mnóstwo, absolutną podstawę stanowią:

  • kask – oczywiście nasza głowa musi być zabezpieczona w sposób właściwy; nie kupujmy taniego kasku – zainwestujmy w coś porządnego!
  • uprząż;
  • czekan;
  • raki;
  • przyrząd zaciskowy;
  • pętle – zadbajmy o te 80-centymetrowe i 60-centrymetrowe – w co najmniej dwóch sztukach;
  • okulary lodowcowe – znacznie zwiększają komfort naszej podróży, pozwalając nam widzieć wszystko, co staje na naszej drodze, niezależnie od tego, jak ciężkie są warunki, jakie stawia przed nami pogoda;
  • kije trekkingowe – wyprawa w góry to nie tylko wspinanie się po stromych ściankach, ale też po prostu chodzenie pod górkę po mocno zaśnieżonym terenie; wybranie właściwych kijków trekkingowych sprawi, że będzie ono łatwiejsze i szybsze, a także bezpieczniejsze.

Podsumowanie

Wybierając odpowiedni sprzęt na naszą wyprawę w góry wysokie powinniśmy skorzystać z oferty jednego ze sklepów specjalistycznych typu e-pamir.pl, które znają się na rzeczy i oferują wyłącznie produkty zaufane i sprawdzające się w akcji. Należy mieć w pamięci to, że to głównie od sprzętu zależy powodzenie naszej wyprawy, jej bezpieczeństwo oraz to, jak będziemy sobie radzić z pojawiającymi się na naszej drodze w jej trakcie przeszkodami.