Wybrałeś miejsce docelowe, w którym wszyscy członkowie rodziny będą się dobrze bawić. Zaplanowałeś wycieczkę – jak długo będziesz nieobecny, gdzie się zatrzymasz, co zobaczysz, kiedy tam będziesz, a może kilka fajnych miejsc do wypróbowania w drodze do zamierzonego celu.

O, oczekiwanie! Wszyscy są tak podekscytowani! Trzydzieści minut (może godzinę) w podróż, którą słyszysz „Czy jesteśmy tam jeszcze?”

Jeśli nie planowałeś sposobów zatrzymania dzieci w domu, ponieważ zauważyłeś łzy w oczach dzieci, ta podróż będzie bardzo, bardzo długa. Jak w życiu, planowanie jest kluczem do sukcesu.

Pamiętaj, że świat dziecka może być dość mały według standardów dla dorosłych. Dwie godziny mogą wydawać się wiecznością, a wszystko, co znajduje się poza samochodem, jest mało interesujące dla małych dzieci. Obserwując przejeżdżające drzewa lub ruch na autostradzie międzystanowej, nie potrwa to zbyt długo. Po prostu nie ma wystarczającej ilości krów, koni i żyraf.

Poświęć kilka minut na zastanowienie się nad osobowością Twojego dziecka, a także jego wieku. Czy wytrwa dobrze w samotności? A może wymaga interakcji? Czy będzie spał podczas dużej jazdy? Czy to naprawdę dobra rzecz, czy to oznacza, że ​​będzie w pełni naładowany, kiedy będziesz próbował odpocząć w nocy? Czy trzymasz je na „cukrowym wzniesieniu” od przekąszenia niezdrowego jedzenia przez całą podróż lub, co gorsza, z rozstrojonym brzuszkiem?

Jakie są twoje opcje? Zobacz, co interesuje twoje dziecko w domu. Oczywiście, symulowanie huśtawki ustawionej na podwórku może być trochę poza zasięgiem, ale co robi, gdy jest w domu? Naprawdę małe dzieci mogą na ogół bawić się tymi samymi zabawkami, z którymi bawią się w domu. Wiesz, wszystkie te jaskrawo zabarwione plastiki, które odbierasz każdego dnia i wciąż udaje Ci się potknąć, kiedy wstajesz w nocy.

Kiedy są trochę starsi, stają się trudniejsze. Niektóre dzieci będą bawić się kredkami i papierem, dopóki papier się nie skończy. Jeśli twoje dziecko nie jest początkującym artystą, co z grami wideo? Są świetne dla bardziej energicznych dzieci. Wiecie, ci, którzy myślą, że milczenie jest jakąś formą tortur stworzoną przez dorosłych, aby ich życie było jak najbardziej nieszczęśliwe. Następnie są dzieci o żywych wyobrażeniach, które mogą zabrać jedną zabawkę i stworzyć cały świat w przestrzeni otaczającej fotelik podwyższający. I na koniec, ale na pewno nie najmniej, co z dziećmi, które wolą pozostać przyklejone do telewizora? Dzięki dzisiejszym przenośnym tabletom, nawet jeśli nie masz już tej fajnej funkcji wbudowanej w rodzinny samochód, te dzieci mogą oglądać ulubione filmy i zapomnieć, że wkrótce odwiedzisz wiele ciekawych miejsc.

Życzymy udanych wakacji i szerokiej drogi kierowcom!

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.