Z pewnością łatwiej podróżować w dzisiejszych czasach, jednak wciąż wiele linii lotniczych pobiera niewielkie opłaty za bagaż z nadwagą. Zazwyczaj standardowa waga bagażu wynosi od 10kg do 15 kg. Jak zabrać wiecej bagażu? Czas nauczyć się podróżować bardziej efektywnie. 

Na początek szukaj bagażu o niższej wadze lub zmniejsz rozmiar do mniejszego rozmiaru. Nie jest praktyczne przyjmowanie tych przewymiarowanych 75 cm lub 80 cm walizek. Zaplanuj, aby rozpocząć od nie większej niż 75 cm w przypadku. Następnie szukaj marek o niższej wadze. Wiele bagaży, które teraz są reklamowane jako „lekkie”, w rzeczywistości nie są lżejsze niż stare. Upewnij się, że faktycznie podnosisz torbę przed zakupem. Nie musisz rezygnować z jakości, ponieważ istnieje wiele naprawdę lekkich skrzyń dostępnych w lepszych materiałach z lepszymi systemami kół.

Spróbuj ograniczyć liczbę par butów, które bierzesz. Buty i tenisówki są znacznie cięższe niż ubrania. Sprawdź wiele dostępnych akcesoriów podróżniczych. Weź ze sobą różne pasty do zębów, szampony i innych różnych rodzajów ubrań, bez których nie możesz żyć. Jeśli pakujesz suszarkę do włosów, weź taką, która jest zwarta i zaprojektowana do podróży. Pomyśl także o przyniesieniu małego parowca podróżującego zamiast żelaza. Są lżejsze i pracują całkiem nieźle, szybko i skutecznie odparowują wszystkie zmarszczki.

Zamiast przynosić ze sobą ciężki płaszcz przeciwdeszczowy, kup jeden z super lekkich parasoli, które są teraz dostępne. Są one wykonane z aluminium lotniczego i ważą tylko kilka gramów. Dostępne są także składane szczypce przeciwdeszczowe, które są lżejsze niż płaszcz przeciwdeszczowy i działają dobrze w sytuacjach awaryjnych.

Zważ swoją skrzynkę zanim odejdziesz. Stań na wadze z walizką, a następnie odejmij swoją wagę. Lub dostępne są również różne wagi przenośne, które można podłączyć do bagażu i windy. Pozwoli to zaoszczędzić komfortu i opłat dodatkowych, które otrzymasz na lotnisku. Pojawił się również nowy bagaż, który stał się dostępny w rzeczywistej skali wbudowanej na wierzchu walizki. Oczywiście, to wyeliminuje usprawiedliwienie na lotnisku, że (a) nie wiesz lub (b) że waży mniej w domu!

Zaplanuj swoją garderobę za pomocą elementów „losowo”. Jedna para spodni może być połączona z kilkoma różnymi koszulkami. Istnieją również lekkie, dwustronne kurtki, które można ubrać w górę lub w dół. Są bardzo lekkie i całkowicie pozbawione zmarszczek, więc są naturalnym wyborem.

Jeśli planujesz robić zakupy, są torby składane, które możesz wykorzystać do spakowania zakupów do domu. W ten sposób nie przeładujesz swojego bagażu. Większość podróży pozwala na 2 torby na osobę, a także jeden bagaż podręczny i jedną osobistą torbę.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.