Planując jakąś wycieczkę, wypad w góry czy chociażby przejazd pociągiem z jednego punktu do drugiego zabieramy ze sobą pewną gamę różnych przedmiotów – od ładowarki do telefonu po suchy prowiant lub podręczne leki. Jednakże, aby móc to wszystko ze sobą zabrać, potrzebny jest nam najważniejszy przedmiot, który pomieści resztę innych.

Zazwyczaj przywiązujemy małą wagę do tego, jaki plecak turystyczny wybrać na wyprawy, co jest błędne, chociażby patrząc na fakt, że nie ma sensu zabierać ze sobą dużego plecaka, gdy potrzebujemy tylko parę drobiazgów. Zdarza się też, że na wycieczkę kupujemy pierwszy lepszy plecak w napotkanym przez nas przydrożnym sklepie, co może mieć różny skutek. Jednak idąc w góry zwykły plecak np. szkolny może się zniszczyć, natomiast mocny, pojemny i wygodny plecak turystyczny z prawdziwego zdarzenia może polepszyć komfort wycieczki oraz posłużyć nam też do innych rzeczy.

Wygodny plecak podstawą dla zdrowego kręgosłupa

Przed zakupem warto jest przymierzyć na siebie plecak turystyczny – w przypadku długich wycieczek może to mieć ogromne znaczenie, zwłaszcza, gdy nie chcemy obudzić się z bólem w plecach następnego dnia. Wiadomo, że taka sytuacja nie wchodzi w grę, gdy zamawiamy przez internet, ale po to mamy możliwość zwrotów w ciągu 14 dni. Dobrze skonstruowany plecak turystyczny powinien mieć nie tylko regulację ramion, ale również możliwość zapięcia w pasie i na wysokości klatki piersiowej, aby odciążyć trochę nasz kręgosłup i zwiększyć wygodę noszenia. Zwłaszcza, że w takich plecakach często nosi się spory ciężar.

Zresztą nie tylko na wycieczce, bo plecaki turystyczne przydają się również w życiu codziennym, choćby w trakcie podróży. Tachanie walizki bywa nieporęczne, więc wygodny plecak skutecznie zastąpi jej zadanie.

Nie tylko pojemność, ale i kompaktowość

Pojemność plecaka turystycznego jest ważna, ale jeszcze ważniejsza jest kwestia jego wielofunkcyjności. Jedna duża kieszeń czasami jest po prostu kiepska, gdy chcemy wyciągnąć jakąś rzecz znajdującą się na samym dnie plecaka, a przykrywa ją wiele innych przedmiotów. Wcześniej warto zastanowić się, co będziemy do niego wkładać i do czego będziemy potrzebować dostępu. Z samą pojemnością nie można też przesadzać – nie będzie nam potrzebny ogromny, 90 litrowy plecak turystyczny, kiedy idziemy nad Morskie Oko.

Zostaje też kwestia nieprzemakalności. To też jest jedna z cech plecaka turystycznego, na którą trzeba zwrócić uwagę. Ta nieprzemakalność ma się tyczyć nie tylko zewnętrznej części plecaka, która chronić nas będzie przed zalaniem rzeczy np. w trakcie deszczu, ale również ma się tyczyć części wewnętrznej, chociażby w przypadku, kiedy chcemy wrzucić jakieś mokre ubranie do środka, ale nie zamoczyć przy tym innych przedmiotów znajdujących się w plecaku.

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.