Więc w końcu wybierasz się na zasłużone wakacje. Nie pozwól, aby nieumyślne pakowanie zepsuło wspaniałe wakacje. Systemy bezpieczeństwa na lotniskach uległy zmianie i stały się znacznie mocniejsze. Warto pomyśleć o pozostawieniu niektórych przedmiotów w domu, a także o niektórych rzeczach, które warto pamiętać o zabraniu ze sobą. Oto kilka rzeczy, o które warto zabrać ze sobą w podróż i wakacje:

Woda butelkowana: wielu ludzi boi się powodować opóźnienia w punkcie kontroli bezpieczeństwa, a niektórzy mogą nalegać, aby zakończyć ją przed strażą. Regularne popijanie wody podczas latania może złagodzić wiele dolegliwości związanych z lataniem. Również w zależności od miejsca docelowego może być bardzo przydatna butelka do napełniania wodą pitną.

Jeśli masz cukrzycę, nie trzeba tego mówić; ale nawet osoby podróżujące bez cukrzycy będą czerpać korzyści z posiadania małych artykułów spożywczych. Jedzenie zwykle nie przeszkadzałoby strażnikom. Zachowaj trochę małych słodkich i wysokobiałkowych przekąsek, aby ograniczyć niski poziom cukru we krwi.

Chusteczki dla niemowląt najprawdopodobniej będą również potrzebne, nawet jeśli nie masz dziecka. Jeśli zjesz coś lepkiego i nie będziesz mogła pójść do łazienki, to ci pomoże.

Bez względu na to, dokąd się wybierasz, musisz znaleźć jakiś bezpieczny sposób noszenia swoich pieniędzy i kosztowności. Twoje paszporty i karty kredytowe spowodują bałagan wakacyjny dla ciebie i twojej rodziny. Jeśli często podróżujesz, warto poświęcić trochę czasu na zainwestowanie w coś specjalnego i praktycznego. Pasy pieniędzy są jednym ze sposobów noszenia kosztowności, ale czasami wyglądają na masywne i oczywiste. Pakiet fanny to kolejny pomysł. To zależy od tego, dokąd zmierzasz. Nie chcesz zwracać uwagi na siebie ani na swoją zieloną paczkę. W zależności od tego, dokąd zmierzasz, możesz zostawić biżuterię w domu. Cudzoziemscy przestępcy szukają niczego niepodejrzewających Amerykanów.

Jakiś przenośny system rozrywki jest niezbędny, jeśli podróżujesz sam przez dłuższy czas. Nie tylko techniczni maniacy mogą korzystać z jednego z wielu przenośnych systemów rozrywki. Opóźnienia można się spodziewać, jeśli lecisz i będziesz zadowolony z czegoś, co sprawi, że będziesz rozbawiony. Załaduj iPoda z ulubioną muzyką i natychmiast poczuj nastrój, gdziekolwiek jesteś.

Kolejnym elementem, który może być przydatny, jest zestaw pierwszej pomocy. Nawet jeśli go nie potrzebujesz – upewnisz się, że jesteś przygotowany na wypadek zagrożenia. Zawiera tabletki na ból głowy, niektóre są koniecznością i działają przeciwzapalnie. W dzisiejszych czasach dostępne są doskonałe małe apteczki podróżne.

Pakowanie plastikowej torby lub dwóch do torby to dobry pomysł. Będzie to przydatne na pewnym etapie podróży. Plastikowe torby mają niesamowity sposób bycia użytecznym i trudnym do znalezienia, kiedy go potrzebujesz. Podnieś to – nie zajmiesz miejsca, a na jakimś etapie podróży znajdziesz dla niego zastosowanie. W przeciwnym razie możesz wylądować mając do spakowania mokre buty z ubraniami. To tylko kilka wskazówek, które pomogą Ci złagodzić stres związany z podróżą.