Kresy wschodnie to coraz chętniej wybierany kierunek wycieczek. Dla wielu osób to także szansa na odwiedzenie rodzinnych stron lub poznanie niezwykle ciekawej historii tych terenów. Doskonały pomysł na weekendowy wyjazd lub krótki wypoczynek nad Morzem Czarnym lub szlakiem najpiękniejszych ukraińskich miast jak min: Odessa czy Kijów. Dla miłośników historycznych ciekawostek Lwów to obowiązkowy punkt na mapie. Doskonały przykład zderzenia wielu kultur, religii w jednym miejscu tak dobitnie doświadczonym w okresie II wojny światowej.

Duże zainteresowanie Lwowem

Dużym zainteresowaniem w ofercie biur podróży cieszą się wycieczki do Lwowa z biurem Kresy.com. Jedno z największych miast na Ukrainie szczególnie bliskie sercu wielu Polaków. Bogata historia wyryta w mury tego miasta oraz urzekający klimat lokalnej architektury zapiera dech i sprawia, że jest to miejsce do którego chce się wracać. W ofercie dostępne są kilkudniowe wyjazdy autokarowe z przewodnikiem. Program obejmuje odwiedzenie najciekawszych punktów jak: historyczne centrum wpisane na listę dziedzictwa UNESCO, cmentarz i dzielnicę żydowską czy prawosławne cerkwie.

Dlaczego Lwów?

Nie bez znaczenia jest usytuowanie nie daleko lotniska co lokuje Lwów na liście międzynarodowych centrów kultury wschodniej oraz możliwość dogodnego połączenia z większości polskich miast. Zaplecze naukowe przyciąga studentów z wielu różnych krajów. Ośrodek co roku odwiedzają tysiące turystów stąd też infrastruktura noclegowa jest bardzo dobrze rozwinięta. Do dyspozycji są liczne hotele oraz klimatyczne zajazdy. Wieczorową porą warto wybrać się na spacer urokliwymi ulicami starówki by bliżej poznać lokalna kulturę czy skosztować specjałów ukraińskiej kuchni. Brak znajomości języka ukraińskiego nie musi być przeszkodą w komunikacji w sklepach lub przydrożnych bazarach z pamiątkami. Większość lokalnych sprzedawców zna języki obce jak polski czy rosyjski. Koszty pobytu we Lwowie nie są zbyt wysokie, ze względu na obowiązującą walutę. Możliwość zrobienia zakupów, odwiedzenie placówek kulturalnych jak muzea czy kina nie wymaga kosztownych wydatków, czyniąc do miejsce jeszcze bardziej dostępnym i atrakcyjnym.