Zmiany ciśnienia mogą tymczasowo zablokować trąbkę słuchową, powodując w uszach lub odczuwanie pełności. Aby wyrównać ciśnienie, często połykaj; czasem pomaga guma do żucia. Ziewanie jest również skuteczne. Unikaj spania podczas zejścia; możesz nie połykać wystarczająco często, aby wyprzedzić zmiany ciśnienia. Jeśli ziewanie lub połykanie nie pomaga, użyj „manewru valsalva”:

* Zamknij nozdrza, a następnie wdychaj trochę powietrza.

* Używając tylko swojego policzka i mięśni gardła, wtłaczaj powietrze do tylnej części nosa, jakbyś próbował zdmuchnąć kciuk i zdjąć palec z nozdrzy.

* Bądź bardzo delikatny i dmuchaj w krótkich kolejnych próbach. Kiedy słyszysz lub czujesz w twoich uszach odetkanie, udało Ci się. Nigdy nie używaj powietrza z płuc lub brzucha (przepony); może to powodować zbyt intensywne naciski.

Dzieci są szczególnie zaniepokojone tymi zmianami ciśnienia podczas zejścia. Ich karmienie z butelki lub ssanie smoczka często przynosi ulgę. Unikaj latania, jeśli niedawno przeprowadziłeś operację jamy brzusznej, oczu lub jamy ustnej, w tym kanał korzeniowy. Zmiany ciśnienia, które występują podczas wznoszenia i opadania, mogą powodować dyskomfort.

Jeśli masz infekcję górnych dróg oddechowych lub zatok, możesz również odczuwać dyskomfort wynikający ze zmian ciśnienia. Odłóż swoją podróż, jeśli to możliwe. (Sprawdź, czy jest opłata za anulowanie lub zmianę karną.) Ostatnia wskazówka dotycząca zmian ciśnienia: powodują puchnięcie stóp. Staraj się nie nosić nowych lub obcisłych butów podczas lotu.

Alkohol i kawa mają działanie wysuszające na ciało. Powietrze w kabinie samolotu lotniczego jest na początku stosunkowo suche, a połączenie może zwiększyć twoje szanse na zakażenie układu oddechowego. Jeśli nosisz soczewki kontaktowe, niska wilgotność w kabinie i / lub spożywanie alkoholu lub kawy może zmniejszyć objętość łez, prowadząc do dyskomfortu, jeśli nie będziesz często mrugać. Osoby noszące soczewki powinny dokładnie czyścić soczewki przed lotem, używać nawilżających kropli do oczu podczas lotu, odczytywać w odstępach czasu i zdejmować soczewki, jeśli ucinasz sobie drzemkę.

Jeśli możesz kupić butelkowaną wodę i przynieść ją do samolotu (sprawdź przed lotem), zdobądź największą butelkę, którą możesz unieść. Niektóre kraje nie pozwalają ci nosić butelkę wody przez punkt kontrolny bezpieczeństwa – ale możesz kupić ją w terminalu (po śmiesznych cenach). Nawet jeśli możesz kupić wodę w terminalu, nie oznacza to, że możesz ją zabrać na pokład. Sprawdź, sprawdź i sprawdź ponownie.

Jeśli bierzesz leki na receptę, weź tyle, aby przetrwać podróż. Weź ze sobą kopię recepty lub nazwisko i numer telefonu doktora, na wypadek zagubienia lub kradzieży leku. Lek powinien znajdować się w oryginalnej butelce na receptę, aby uniknąć pytań podczas kontroli bezpieczeństwa lub kontroli celnej. Noś go w kieszeni lub torbie podręcznej; nie pakuj go w sprawdzoną torbę na wypadek zagubienia torby. Sprawdź w TSA najnowsze przepisy i regulacje.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.