W niniejszym artykule przyjrzymy się dosyć ciekawemu zagadnieniu jakim są konkursy internetowe. Firmy prześcigają się w pomysłach na organizacje zabaw o charakterze konkursowym. Z punktu widzenia przedsiębiorstwa jest to jedna z metod na promocję marki. Z punktu widzenia uczestnika konkurs to szansa na zdobycie atrakcyjnych nagród. Kto zyskuje na tym bardziej? Sprawdźmy.

Z punktu widzenia organizatora

Żyjemy w czasach, w których szeroko pojętą reklamę możemy spotkać praktycznie wszędzie. Firmy prześcigają się w pomysłach na coraz to bardziej innowacyjne sposoby promocji. Jednym z wyjątkowo ciekawych pomysłów jest konkurs angażujący potencjalnych odbiorców. Oczywiście organizacja konkursów nie jest czymś wyjątkowo innowacyjnym, gdyż taka forma promocji jest znana już od kilkudziesięciu lat. Jednak w ostatnich latach dzięki mediom społecznościowym bariera wejścia znacząco zmalała. Kilkanaście lat temu żeby zareklamować konkurs trzeba były angażować stosunkowo duże środki w marketing. Współcześnie wystarczy fanpage na Facebooku oraz krótki regulamin by dotrzeć do tysięcy potencjalnych odbiorców.

Jakie są zalety wynikające z organizacji konkursów internetowych? Po pierwsze konkursy pozytywnie wpływają na wizerunek marki. Po drugie, konkurs to interaktywna forma reklamy, która angażuje potencjalnych obiorców. Po trzecie, konkursy internetowe świetnie sprawdzają się na portalach społecznościowych, gdyż posty konkursowe są chętnie udostępniane i lajkowane co wpływa na ich zasięg.

Z punktu widzenia uczestnika

Z punktu widzenia uczestnika zalety są bardzo oczywiste. Po prostu my jako konsumenci mamy możliwość wygrania atrakcyjnych nagród. Wystarczy wiedzieć o tym, że dany konkurs się odbywa i spróbować swojego szczęścia. Skąd czerpać świeże informacje o pojawiających się konkursach? Bardzo dobrym źródłem jest strona e-Konkursy.info.

Kto bardziej zyskuje?

Naszym zdaniem konkursy internetowe to znakomity przykład sytuacji win-win. Tutaj zyskują zarówno organizatorzy oraz uczestnicy. Oczywiście przy założeniu, że konkurs jest realizowany w sposób stuprocentowo uczciwy.