Jaka pogoda panuje na Bali?

Chcecie w najbliższym czasie jechać na Bali? Jednym z ważniejszych aspektów planowania każdej podróży wakacyjnej jest zwrócenie uwagi na panujące warunki atmosferyczne w konkretnym terminie. Jak to jest w przypadku Bali? Jakie temperatury panują tam w ciągu całego roku kalendarzowego? Kiedy jest najmniej deszczu? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w dzisiejszym artykule.

Pora sucha oraz deszczowa

Trzeba podkreślić, że na Bali wyróżniamy generalnie dwie pory, czyli suchą oraz deszczową. O co chodzi jednak w praktyce? Już wyjaśniamy. Od maja do października na Bali jest pora sucha. To właśnie wtedy występuje tam monsun południowo-wschodni. Natomiast od listopada do kwietnia mamy do czynienia z porą deszczową. Wtedy w tej lokalizacji jest monsun północno-zachodni.

Kiedy jest najmniej deszczu?

Zastanawiacie się, jaka pogoda panuje na Bali i kiedy warto jechać tam na wakacje? Chcecie uniknąć deszczu? Jeśli tak, to kierujcie się informacjami z poprzedniego akapitu. Generalnie najlepiej planować urlopy właśnie od maja do września, ewentualnie października. Wszystko dlatego, że w tym okresie jest najmniej deszczu. Analizując statystyki można dojść do wniosku, że najlepszym miesiącem pod tym względem jest sierpień. W dalszej kolejności dobrze jest jechać na Bali we wrześniu. Wszystko dlatego, że w tych miesiącach statystycznie suma dni deszczowych to tylko 3-4. Kolejne miesiące pod tym względem to lipiec, czerwiec oraz październik. Jeśli chcecie uniknąć deszczu, to stanowczo nie wybierajcie się na Bali pod koniec naszego roku kalendarzowego i na jego początku. Wszystko dlatego, że w grudniu liczba dni deszczowych kształtuje się na poziomie aż kilkunastu. Natomiast w styczniu jest już ich znacznie więcej… niż słonecznych. W związku z tym wakacje w tym terminie nie będą do końca udane, a większość czasu spędzilibyście w hotelach, a nie na zwiedzaniu tego pięknego zakątka świata.

Jakie temperatury panują na Bali?

Lokalizacja wyspy Bali – czyli 8 stopni na południe od równika – sprawia, że mieszkańcy i turyści tak naprawdę przez cały rok kalendarzowy nie mogą narzekać na temperatury. Fani słońca będą zachwyceni. Statystyki z poprzednich lat pokazują, że minimalne temperatury – od stycznia do grudnia – są ogólnie wyższe niż 25 stopni Celsjusza. Brzmi świetnie, prawda?

Trzeba jednak wziąć pod uwagę informacje dotyczące pór deszczowych i suchych. Teoretycznie, temperatury są wysokie przez cały rok kalendarzowy. Druga strona medalu jest jednak taka, że w okresie od listopada do kwietnia jest niestety bardzo dużo dni deszczowych. Jeśli zatem chcecie uniknąć rozczarowania, to warto zaplanować urlopy w innych miesiącach. Wydaje się, że pod względem pogodowym oraz ekonomicznym najlepiej jest odwiedzić Bali we wrześniu lub październiku. Jest to bowiem okres poza głównym sezonem, przez co można liczyć na nieco niższe ceny. Poza tym, jest to szansa na uniknięcie dużej liczby turystów, których w „miesiącach szczytu” nie brakuje. Warto zatem wziąć ten aspekt pod uwagę.