Jeśli zwiedziłeś już najbardziej znane polskie kurorty – Kołobrzeg, Gdańsk, Mielno, Władysławowo, Świnoujście, Hel, Łebę i tym podobne to z pewnością poszukujesz czegoś nieco spokojniejszego. Miejscowości, która poza straganami z wszechobecnym kiczem będzie się kojarzyła z ciszą, spokojem i naturą. Dla tych, którzy właśnie tego poszukują przedstawiamy Darłowo. Dlaczego warto odwiedzić właśnie tą małą nadmorską miejscowość? Jakie atrakcje czekają tam na turystów? Sprawdźmy!

Darłowo to nadmorskie miasto w północno-zachodniej Polsce. Miasteczko to zamieszkuje kilkanaście tysięcy mieszkańców. Latem populacja nieznacznie się zwiększa natomiast, nie obserwujemy tutaj bardzo intensywnego najazdu turystów, który mógłby zaszkodzić urokowi tego miejsca.

Naturalne atrakcje tego miejsca to oczywiście piaszczyste plaże otoczone pasem leśnym.  Co ciekawe, znajdziemy tutaj doliny rzek Wieprzy oraz Grabowej oraz niewielkie wzniesienia (Jankówek 22,1m n.p.m). Północna część Darłowa jest obszarem chronionego Krajobrazu, gdyż należy do Koszalińskiego Pasu Nadmorskiego.

Wydawać by się mogło, że w tej niwielkiej nadmorskiej miejscowości plaża i czyste wypełnione jodem powietrze to wszystko co czeka na turystów. Tymczasem Darłowo oferuje znacznie więcej. Znajdziemy tutaj średniowieczną zabudowę, która kształtowała to miasto już od XI wieku. Z okresu średniowiecza pozostał między innymi XIV-wieczny kościół mariacki. Turyści zwracają szczególną uwagę na most zwodzony łączący oba brzegi uchodzącej do Bałtyku Wieprzy. Poza tym, symbole Darłowa to oczywiście wszystko co kojarzy się z plażą, a więc kolorowe parawany plażowiczów, wieże wartownicze z których korzystają ratownicy oraz piękno Bałtyku (czysty piasek, powietrze wypełnione jodem i piękna zieleń).

Współczesne Darłowo to przede wszystkim bogata oferta wypoczynkowa będąca odpowiedzią na oczekiwania turystów, który tak licznie planują wczasy nad morzem. Znajdziemy tutaj prywatne pensjonaty oraz profesjonalnie prowadzone hotele. W tym liczne ośrodki SPA, oferujące turnusy rehabilitacyjne nad morzem.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.