Wiosna to czas, w którym po długiej i szarej zimie pojawia się trochę słońca. W Polsce jednak upragnionego słońca jest zdecydowanie zbyt mało, żeby się opalić i skorzystać z wakacyjnej atmosfery. Dlatego alternatywą są wycieczki zagraniczne to nieco cieplejszych rejonów świata. Poza tym, że w innych rejonach świata można liczyć na więcej słońca to turystów dodatkowo zachęca fakt, że wiosną ceny zagranicznych wycieczek są znacznie niższe niż w środku sezonu. Tym samym wiosna to idealny moment na nieco przedwczesne wakacje. Gdzie można się udać? Sprawdźmy!

Ciekawą propozycją są Wyspy Kanaryjskie. Administracyjnie Teneryfa, Fuerteventura czy Lanzarote to Hiszpania, aczkolwiek położenie geograficzne tych wysp oraz panująca tam pogoda to nic innego jak Afryka! Na Wyspach Kanaryjskich wakacyjna pogoda trwa przez cały rok. Nawet bardzo wczesną wiosną można liczyć na temperaturę powyżej 20 stopni Celsjusza. Ceny wakacji w tym regionie Hiszpani wbrew pozorom wcale nie są wygórowane. Co prawda lot samolotem jest nieco droższy niż np. lot do Madrytu lub do Barcelony. Jednak sam koszt noclegu jest tańszy. Poza tym, nie da się ukryć, że wiele biur podróży oferuje tą destynację przez co znalezienie wycieczki w okazyjnej cenie nie jest trudne.

Poza tym, jeśli szukamy ciepłego wypoczynku w Europie wczesną wiosną to warto jeszcze zastanowić się nad Maltą. Wyspa ta od kwietnia niemal gwarantuje temperatury rzędu 20 stopni Celsjusza. Poza plażami, Malta ma wiele zalet, które podobają się turystom: po pierwsze obowiązuje tam język angielski, po drugie Malta ma bardzo interesującą architekturę i historię, wreszcie po trzecie ceny na Malcie są wyjątkowo niskie. Poza sezonem można znaleźć wycieczki na Maltę w bardzo okazyjnych cenach.

Jeśli wiosenne 20 stopni wczesną wiosną w Europie to zbyt mało, żeby porządnie wygrzać kości po długiej zimie to oczywiście pozostaje lot za granicę. Jakie opcje mamy do wyboru? Sprawdzony i lubiany kierunek to Egipt. Tam na pewno można liczyć na 30 stopni oraz bardzo ciepłe morze.

Jeśli nie Egipt to ciekawą alternatywą jest Tunezja (ale tylko w późniejszej części wiosny, gdyż w marcu pogoda jeszcze nie do końca sprzyja). Jeśli nie Egipt i Tunezja to warto zainteresować się Izraelem. Wbrew pozorom Izrael to nie tylko Jerozolima i Nazaret. To także ciepłe plaże i dobra infrastruktura hotelowa. Co ciekawe od czasu do czasu można znaleźć bardzo tanie bilety lotnicze do Izraela.

Jeśli powyższe kierunki wciąż są nie wystarczające to pozostaje egzotyka! Na przykład Tajlandia, Zanzibar lub Meksyk. Jednak każdy z tych kierunków jest znacznie kosztowniejszy od równie gorącego Egiptu.

Więcej ciekawych pomysłów na wiosenny wypoczynek można znaleźć na https://travelstore.com.pl/

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.