Firmowa impreza integracyjna to temat znany większości pracujących osób. Integracje firmowe z reguły organizowane są w danym gronie raz do roku, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by ze znajomymi z pracy wyskoczyć częściej. Warto jednak wtedy zadbać o listę ciekawych miejsc, które możecie odwiedzić, żeby każdy taki wypad był niezapomniany!

Charakter wyjścia firmowego

Chyba z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że wyjścia integracyjne rządzą się własnymi prawami. To ten czas, kiedy nawet, gdy nasza praca wymaga oficjalnej postawy i obowiązuje nas określony dress-code, podczas takiego wyjścia wyskakujemy z garniturów i garsonek i możemy rozluźnić się ze swoimi znajomymi z pracy. Znacie zasady work-life-balance? Na szczęście zna je coraz więcej pracodawców, ale i pracowników. Dzięki temu właśnie, wyjścia integracyjne mogą przyjmować najbardziej luźną formę, jeśli tylko ma to poprawić nastroje i przynieść frajdę.

Dlaczego wyjścia integracyjne są potrzebne? W przestrzeni biura, gdy każdego gonią jakieś terminy, każdy ma do osiągnięcia określone cele i często pracujemy pod presją czasu, nawet bliskie znajomości mogą nie wystarczyć dla podtrzymania pozytywnych nastojów i relacji. Wyjścia integracyjne tę atmosferę rozluźniają. Podczas firmowej integracji możemy się rozluźnić, a swoich współpracowników poznać z drugiej – tej bardziej prywatnej i osobistej strony. Wpływ wyjść integracyjnych na jakość pracy w biurze wpływa więc w sposób znaczący. Łatwiej w końcu rozwiązać ewentualny spór lub nieporozumienie z kimś, z kim spędziliśmy kilka godzin na luźnych i przyjemnych rozmowach albo rozrywce. I zdecydowanie nie mówimy o mieszaniu prywatnych relacji z relacjami służbowymi. Mówimy jednak o ułatwianiu komunikacji dzięki lepszemu poznawaniu osób, z którymi pracujemy. W końcu każdy ma swoją osobowość, która w pracy nie zawsze musi przybierać pełny i prawdziwy obraz danego człowieka.

Gdzie zabrać współpracowników na firmową integrację?

Możliwości na miłe spędzenie czasu podczas firmowej integracji jest dokładnie tyle, ile będziemy mieli na nie pomysłów. Są miłośnicy spokojnych i kameralnych imprezek, a są też imprezowi koneserzy. Wybierając miejsce wyjścia firmowego warto więc znaleźć złoty środek i uwzględnić potrzeby każdego uczestnika. Oczywiście w miarę możliwości. Wiele zależy od regionu, w którym mieszkamy. O ile nie planujemy integracji wyjazdowej, musimy wybierać lokalizację dobrze skomunikowaną, aby każdy miał szansę nie tylko dotrzeć na miejsce imprezy, ale też z niej swobodnie wrócić.

W dużych miastach jest często ogrom możliwości. Ciekawym pomysłem jest organizowanie imprez łączonych – rozpoczynających się od ciekawego wyzwania i aktywności, jak np. park trampolin czy escape rooms i przeniesienie imprezy na dalszą część wieczoru tam, gdzie można i porozmawiać i potańczyć. Jeśli jesteś z Lublina lub okolic, mamy dla Ciebie propozycję nie do odrzucenia. Nie escape room, nie park trampolin w Lublinie, ale największy w Europie park dmuchańców! Bounce to miejsce, dzięki któremu organizacja imprezy integracyjnej w Lublinie staje się nie tylko łatwa, ale i nietypowa ? Zabierając współpracowników do tego parku rozrywki, zapewniasz im solidną dawkę ruchu, adrenaliny i świetnej zabawy. Nie ma przeszkód, żeby zorganizować turniej lub konkurs, które często towarzyszą integracyjnym imprezom firmowym. Przestrzeń podzielona na sektory, pozwala też na wybór optymalnej trudności wyzwań, jakie stawiają przed wami atrakcje parku.

Dla tych, którzy preferują rozpoczynanie imprezy w sposób bardziej stonowany, też znajdzie się ciekawe zajecie. W Bounce są bowiem dostępne także automaty do gier, odrębne sale, w których można posiedzieć i porozmawiać czy kino VR.