Gdy myślimy o Egipcie to od razu widzimy piramidy, pustynny piasek oraz upalną pogodę. Jednak to co według wielu w Egipcie jest najbardziej fascynujące to świat pod wodą! Morze Czerwone kryje pod swoją taflą świat pełen życia i kolorytu.

Warunki do nurkowania w Egipcie są doskonałe przez cały rok. Rafy koralowe w tych okolicach nie są uszkodzone, gdyż nigdy nie przeprowadzano tam wyniszczających połowów ryb, do tego dochodzi idealna przejrzystość wody oraz komfortowa temperatura przez cały rok. Tak świetne warunki sprawiają, że Egipt stał się mekką dla entuzjastów nurkowania. W największych kurortach takich jak Sharm el Sheikh, Hurghada lub Marsa Alam praktycznie przez cały rok można spotkać amatorów podwodnych wrażeń.

Pod wodą, poza wspomnianymi powyżej rafami koralowymi można spotkać ciekawe ukształtowanie terenu oraz niesamowicie szeroki przegląd podwodnej fauny. Na nurków czekają tysiące kolorowych rybek oraz takie okazy jak żółwie, węże morskie czy delifny. Poza czarującą fauną i florą wytrawni nurkowie znajdą tutaj strome urwiska, zatopione wraki oraz małe niezamieszkałe wysepki. Chciałoby się rzec, że nurkowanie w Egipicie oferuje wszystko co najlepsze.

Na wyprawę tego typu najlepiej wybrać się statkiem w formie nurkowego safari. Łódź pływa przez kilka dni cumując w różnych miejscach po to, żeby wykonać kilka nurkowań w różnych miejscach. Co ciekawe wiele takich wyjazdów jest organizowanych przez polskie szkoły nurkowe. Najlepiej przed wyjazdem już w Polsce odbyć kurs nurkowania (np. najpopularniejszy na świecie kurs nurkowania dla początkujących – PADI Open Water Diver). Taki kurs uprawnia do nurkowania na otwartych wodach do głębokości max 18m wraz z butlą z tlenem. Bez kursu pozostaje snorkeling. Oczywiście na miejscu również można znaleźć przeróżne lokalne oferty dotyczące nurkowania oraz odbycia kursu.

Podsumowując, Morze Czerwone to miejsce, które każdy nurek powinien odwiedzić chociaż jeden raz. Różnorodność tamtejszej fauny i flory oraz sprzyjające warunki atmosferyczne przez cały rok sprawiają, że Egipt jest jednym z ciekawszych miejsc nurkowych na świecie. Warto podkreślić, że wyjazd do Egiptu nie jest zbyt skomplikowany, ponieważ kraj ten dysponuje dobrą bazą hotelową i Polskie biura podróży oferują bardzo dużo wycieczek w tym kierunku. Dla osób nielubiących korzystać z biur podróży pozostaje dosyć szeroka oferta lotów charterowych lub wycieczki organizowane np. przez polskie centra nurkowe.