Może to być spotęgowane, jeśli jesteś w obcym kraju, a bariera językowa staje się nie do pokonania. Biura linii lotniczych mogą nie znajdować się w mieście, w którym spędzasz swoje wakacje, fundusze mogą nie być łatwo dostępne do ponownego zakupu biletu, a czas może być najważniejszy. Niestety, ale takie sytuacje zdarzają się.

Wielu pasażerów uważa, że ​​bilety lotnicze mogą być zastąpione tak łatwo jak czeki podróżne tylko dlatego, że rezerwacja jest w komputerze, ale tak nie jest. Twój numer biletu może zostać wyświetlony na pokwitowaniu Twojej karty kredytowej lub planie biura podróży. Jeśli tak nie jest, zanotuj numer na kartce papieru i przenieś go oddzielnie od biletu. Zabierz go ze sobą w podróż. Jeśli bilet zniknie, linia lotnicza może szybciej przetworzyć wniosek o zwrot, a może wydać bilet zastępczy na miejscu, jeśli możesz dać mu ten numer.

Powinieneś natychmiast zgłosić utracony bilet do linii lotniczej, która jest wyświetlana jako przewoźnik wystawiający u góry biletu. Może być konieczne odkupienie biletu, aby kontynuować podróż. Jeśli nie spełniasz już wszystkich ograniczeń dotyczących taryfy rabatowej (np. Z siedmiodniowym zakupem z góry), nowy bilet może kosztować więcej niż stary. W takim przypadku jednak ogólnie wyższa cena zostanie ostatecznie zwrócona, o ile nie zmienisz żadnego z miast, lotów lub dat podróży.

Gdy linia lotnicza ustali, że faktycznie kupiłeś bilet, rozpocznie przetwarzanie Twojego wniosku o zwrot. Często występuje okres oczekiwania od dwóch do sześciu miesięcy. Jeśli ktokolwiek użyje lub skasuje bilet, gdy zwrot jest w toku, linia lotnicza może odmówić zwrotu pieniędzy.

Wreszcie istnieje opłata manipulacyjna, którą linia lotnicza może odliczyć od refundacji. Ogólnie rzecz biorąc, uzyskanie zwrotu pieniędzy lub zastąpienie utraconego biletu jest dużym problemem i nie ma gwarancji, że otrzymasz jedno z nich.

Upewnij się, że wykonałeś kopię biletu (tylna strona) i przechowuj ją w bezpiecznym miejscu. W hotelu trzymaj bilet w sejfie lub w sejfie za stanowiskiem odprawy. Nigdy nie należy nosić ze sobą biletu podczas zwiedzania, zakupów lub posiłków.

Zapobieganie jest kluczem do bezproblemowego urlopu. Najlepszą radą jest – w pierwszej kolejności nie zgub tego biletu.   

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.