Jednym z ciekawych pomysłów jest wyjazd na Ukrainę. To niesamowite miasto przyciąga swoim urokiem każdego wielbiciela podróży. Należy pamiętać, że wycieczki na Ukrainę to doskonały pomysł na ciekawe spędzenie wolnego czasu. Aby zorganizować niesamowite wycieczki na Ukrainę warto zapoznać się z kilkoma ciekawymi miejscami.

Lwów

To miasto sprawi, że wycieczki na Ukrainę będą niezapomniane. Lwów jest bardzo atrakcyjnym miejscem o czym przekonało się wiele turystów. Bogactwo zabytków to jeden z zalet tego miasta. Większość zabytków Lwowa zlokalizowana jest w samym centrum miasta.

Na tle wielu kolorowych kamienic wyróżnia się jedna – Czarna Kamienica. Ten renesansowy budynek powstały w XIV wieku. Fasada budynku została wykonana z ciemnoszarego ciosanego kamienia. Obecnie obiekt należy do Lwowskiego Muzeum Historycznego. Stałym punktem wycieczki na Ukrainę jest zwiedzanie lwowskiego rynku. W jego centrum znajdziemy ciekawe obiekty architektoniczne. Jednym z nich jest ratusz we Lwowie. Budowla w stylu klasycystycznym została ukończona w 1835 roku. Na jej szczycie znajduje się godło Orła Białego. Jego twórcą jest docent lwowskiej politechniki Eugeniusz Czerwiński. Ważnym punktem wycieczki na Ukrainę jest Opera Lwowska. Przepiękny budynek, w którym od ponad 100 lat wystawiane są sztuki teatralne jest przykładem typowej budowli klasycystycznej. Opera została nazwana imieniem ukraińskiej primadonny Salomei Kruszelnickiej. Należy dodać, że Opera Lwowska powstała dzięki projektowi polskiego inżyniera profesora Zygmunta Gorgolewskiego. Jej uroczyste otwarcie nastąpiło w 1900 roku.

Kresy.com - Profesjonalne wycieczki na Ukrainę
Kresy.com – Profesjonalne wycieczki na Ukrainę

Na dłuższe wycieczki na Ukrainę warto pozostać we Lwowie na dłużej. Miasto to posiada atrakcyjną bazę noclegową. Przeróżne hotele oferują dla gości wiele ciekawych usług dodatkowych. Na tanie wycieczki na Ukrainę doskonale sprawdzą się hostele, które oferują miejsca noclegowe w pokojach kliku osobowych. Grupy zorganizowane często korzystają z ofert hosteli.

Urlop na Ukrainie

Brak planów na urlop? Wybierz Ukrainę! To średniej wielkości państwo we wschodniej Europie cieszy się coraz większą popularnością. Polacy coraz częściej wybierają jako miejsce urlopu wschód Europy. To kraj z bogatą kulturą i pięknymi widokami. Poza tym architektura Ukrainy również jest ciekawy i jest co oglądać. Wycieczki do Lwowa czy do Kijowa są w bardzo atrakcyjnych cenach, a mają niejednokrotnie więcej do zaoferowania niż wycieczki do Zachodnich krajów Europy czyli np. Francji, Włoch czy Hiszpanii. We Lwowie jest bardzo dobrze rozwinięty transport: autobusowy, tramwajowy, trolejbusowy, kolejowy, a nawet lotniczy, dzięki bliskiemu położeniu Międzynarodowego Portu Lotniczego. We Lwowie mamy również sporo zabytków, muzeów oraz najpopularniejszą galerię sztuki na Ukrainie, czyli Lwowską Galerię Sztuki. Jest to jedno z największych muzeów we Lwowie.

Godnymi uwagi atrakcjami są również m.in. przepiękny Rynek we Lwowie, Wysoki Zamek oraz jeden z najstarszych Kościołów tego miasta czyli Bazylika archikatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Lwowie. I to wszystko można zobaczyć naprawdę tanio, w porównaniu do zachodnich cen. Bliskość lotniska ułatwia dostanie się do tego niesamowitego, wartego zobaczenia i zwiedzenia miasta. Poza tym centrum Lwowa, które zapisało się na kartach historii, zostało w 1998 roku wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, więc to potwierdza, że zdecydowanie warto wybrać się do tego miasta. Decydując się na wycieczkę można wybierać w przeróżnych ofertach.

Są tak zwane wycieczki objazdowe, gdzie na miejsce docieramy busem i potem zwiedzamy miasto razem z przewodnikiem. Są również opcje z podróżą na miejsce samolotem oraz noclegiem w hotelu, a zwiedzaniem zajmujemy się na własną rękę, czyli szukamy w internecie ciekawych atrakcji i ruszamy w to pełne tajemnic i ciekawej historii miasto. Lwów jest tak blisko Polski, że wycieczka do tego miasta to tak naprawdę rzut beretem, ale to jednocześnie zupełnie inne doznania i wrażenia, niż to co oferują nam polskie miasta. Ukraina to również przesympatyczni i bardzo pomocni ludzie. Wielu z nich mijamy na co dzień w Polsce, więc Ci którzy zostali w kraju są nam niezmiernie wdzięczni za pomoc. Dzięki temu jeśli tylko będziemy w potrzebie i powiemy, że jesteśmy z Polski, to na pewno otrzymamy pomoc. Szczególnie, że Lwów graniczy z Polską i jest tak blisko nas, że tak naprawdę są to nasi sąsiedzi.